Osmá třída minulý týden podnikla několikadenní poznávací výlet po Olomouckém kraji. Hned první den jsme zamířili na Šerák v Hrubém Jeseníku, kde nás kromě krásných výhledů čekal zledovatělý sníh, který nám – i přesto, že jsme s ním počítali – vnesl do výšlapu nečekanou dávku dobrodružství a zážitků. V dalších dnech jsme si prohlédli baziliku na Svatém Kopečku a historické centrum Olomouce. V Pevnosti poznání žáci v laboratořích pod vedením instruktorů analyzovali neznámé látky. Nahlédli jsme také na jednu z fakult olomoucké univerzity, aby žáci získali představu, jak taková fakulta může vypadat a co některé z nich jednou čeká. Jedním z nejočekávanějších bodů programu však byla několikahodinová návštěva olomoucké ZOO, kterou si všichni užili.








